Máte-li ve své rodině blízké, kteří trpí Alzheimerovou chorobou či stařeckou demencí, není to pro vás snadná situace. Váš blízký potřebuje neustálou péči a pomoc v každodenních situacích. Takový člověk nesmí zůstat sám. Později však bývá velmi náročné zajistit takovému člověku veškerý komfort, a přesto stále zachovat potřebnou kvalitu života a důstojnost.

Tato nemoc si bohužel nevybírá a může postihnout kohokoli z nás. Péče je velmi náročná, psychicky i fyzicky vyčerpávající a většinou na úkor ostatních rodinných aktivit. Zkrátka je takřka nemožné, poskytnout doma 100% péči, kterou daný člověk potřebuje.

Pro tyto lidi existují různé domovy, jen málo z nich ale dokáže tolik potřebnou péči poskytnout po celou dobu. Speciální domov pro osoby s touto nemocí Alzheimer centrum je unikátní domov, který těmto lidem umožní nejvyšší možnou kvalitu života v daném okamžiku a především neustálou odbornou péči.
Nejde o pouhý domov pro seniory, jak by se mohlo zdát. Jde o celý komplex specificky zaměřený pro určitou skupinu lidí. Technicky i personálně dokonale vybaven a zajištující naprosto profesionální a cílenou péči o své klienty.

Co je pro klienty a jejich nejbližší nabízeno

V centru je nabízeno mnoho služeb a možností nejen pro klienty, ale i pro jejich nejbližší, kteří je navštěvují.    
 
·         Jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje
·         Vlastní sociální zařízení na pokoji
·         Možnost vlastního dovybavení pokojů
·         Společenské místnosti
·         Terapeutické prostory
·         Uzavřený areál včetně parku a možnosti bezpečného pobytu venku
·         Jídelna a kvalitní stravování sestavené speciálně pro klienty
·         Bezbariérovost celého areálu
·         Špičkové sociální i lékařské služby, rehabilitační služby
·         Poradenství a psychologická pomoc pro rodiny klientů
·         Restaurace pro blízké klientů
·         Komunikace na vynikající úrovni

Pro blízké je těžké umístit svého příbuzného do doma, mají pocit, že ho odkládají. Zde se ale nemusíte bát, máte stoprocentní jistotu kvalitní a kvalifikované péče každou minuty, hodinu i den. O vaše blízké bude postaráno s láskou a vy s nimi přesto dále zůstanete v kontaktu a budete rodinou.

Posted in Nezařazené