Jak složit Rubikovu kostku, naučit se programovat, vyrábět domácí slivovici nebo jak být populární. Ať už pátráte po informacích ohledně jakékoliv činnosti, podrobný návod s největší pravděpodobností najdete na webu WikiHow.

Internet jakožto médium pro sdílení informací je ze své podstaty ideálním prostředím pro uchovávání téměř neomezeného množství vědomostí, které za dobu svého působení na povrchu planety Země lidstvo nabylo. Wiki systémy tak vytvářejí unikátní knihovnu vědomostí, které jsou neustále doplňovány a zpřesňovány za pomoci milionů uživatelů, kteří se na kvalitě jeho obsahu podílejí.

Sociální sítě

Pomáhá navazovat vztahy i rodit děti

Zatímco však standardní Wikipedia nabízí encyklopedickou základnu informací teoretických, webové stránky WikiHow nabízejí množství prakticky upotřebitelných návodů. V současné době uživatelé tuto databázi vytvářejí v 18 jazycích včetně češtiny a díky kvalitně zpracovaným postupům tyto weby patří mezi 150 nejnavštěvovanějších internetových stránek na světě.

Projekt je unikátní zejména ucelenými popisy činností, které nikde jinde nenajdete. Návody jsou rozčleněny do 19 kategorií, které pokrývají téměř všechny oblasti činnosti běžného člověka. Od vaření, řemesel a zahradničení, až po návody a postupy na mezilidskou komunikaci, navazování sociálních vztahů, hledání partnera nebo třeba správnou techniku líbání. Autoři anglické verze webu dokonce uvádějí, že díky postupům popsaným na těchto stránkách se v nouzové situaci narodily nejméně čtyři děti.
Rubikova kostka

Přesnost hlídá regiment dobrovolníků

Stránky WikiHow založil v roce 2005 americký historik a podnikatel Jack Herrick za účelem vytvořit „průvodce, jak na všechno“. Od té doby kolem sebe shromáždil tisíce podporovatelů z řad znalých filantropů, kteří články vytvářejí a také kontrolují věcnou správnost a přesnost jiných uveřejňovaných článků. Každý uveřejněný postup pročítá kolem 16 lidí, kteří ověřují přesnost postupu a srozumitelnost jeho popisu. Jedná se tak o velmi spolehlivou databázi, z níž se uživatelé nemusejí bát čerpat informace.

Česká verze tohoto unikátního webu obsahuje touto dobou kolem pěti set článků, které pokrývají 19 tematických kategorií od řemeslných výrobních postupů, přes kuchařské tipy až po mezilidskou komunikaci.

Posted in Www